Середа, 21.04.2021
Професійно-технічне училище №88
Меню сайту
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Пам'ятка для підлітків

Перед тим як погодитись на сумнівну пропозицію «спробувати новий кайф», замислись:

 • Чому, з якою метою пропонують безкоштовно речовину, що коштує дорого і яку можна дістати лише за гроші або в обмін на цінні речі?
 • Вживає наркотики людина, яка пропонує їх тобі, чи лише «пригощає» інших?
 • Якщо вона сама не вживає наркотик, то навіщо пропонує його іншим? Якщо ж вживає, то чи може без нього обхо­дитись? Коли стверджує, що так, як це може довести на дії?

Свою відмову від пропозиції попробувати наркотик можна суп­роводжувати такими висловами: «У мене алергія», «Я підтримую форму для спорту», «Мені час на побачення».

     Що потрібно знати про алкоголь

    Алкоголь – це будь-які напої, які містять у собі спирт.При їх вживанні мозок людини « туманиться». До алкоголю звикають так, як і до наркотиків.

    Пити – це ознака дорослості або «крутизни», як деякі думають. Ти самостійно вирішуватимеш: чи потрібен алкоголь у Твоєму житті чи ні.

                        Але не забувай про те, що:

 • Вживання алкоголю відображається на зовнішності молодої людини. («Всі бачили, як виглядають алкоголіки, напевно, нікому не хочеться бути на них схожими).
 • Дівчата спиваються швидше за хлопців, і жіночий алкоголізм остаточно не виліковується;
 • Алкоголь руйнує печінку, нирки;
 • Алкоголь руйнує шлунок, нервову систему;
 • Він уповільнює реакції людини або, навпаки, робить її агресивною;
 • В стані сп'яніння молоді люди припускаються багатьох серйозних помилок: сексуальні зв’язки, небажана вагітність або венеричні захворювання;
 • У тих, хто захоплюється алкоголем – в результаті часто дитина народжується хворою, виродком;
 • Часто більшість людей просто не уміє пити: не відчувають міри, не знають, як потрібно поводитися в компанії, не знають, що не можна змішувати спиртні напої;
 • П’яна людина – причина смертей в дорожних аваріях;
 • Половуну всіх злочинів скоюють п'яні, оскільки п'яна людина не відповідає за свої дії, «не пам'ятає себе», і за ці злочини несе важче покарання.

                 Якщо Тобі пропонують випити, а Ти не хочеш, скажи:

 • «НІ». Без жодних пояснень.
 • « Я більше люблю сік».
 • « Не хочу, мені і так весело».
 • « У мене немає настрою пити».
 • « Я зараз п'ю пігулки, а їх не можна суміщати з алкоголем».
 • « Я займаюсь спортом. І мене випивка не цікавить».
 • ЩО ПОТРІБНО ЗНАТИ ПРО ВІЛ (ВІРУС ІМУНОДЕФІЦИТУ ЛЮДИНИ) І СНІД (СИНДРОМ  НАБУТОГО ІМУНОДЕФІЦИТУ)

        Як відомо, СНІД - одна з найважливіших проблем, з якою людство зіткнулося у     XX ст. і ввійшло у XXI ст.

       Стрімко зростає кількість інфікованих, хворих і померлих від СНІД людей. Багато про СНІД уже відомо, але   щодня   з'являється   нова   інформація.  Водночас накопичено певний багаж знань, використання якого ко­ли й не зупинить поширення хвороби, то хоча б загаль­мує його.

        Як розшифровуються скорочення ВІЛ і СНІД?

  «ВІЛ»:

    «В» — вірус;

    «І» - імунодефіциту;

    «Л» — людини.

  «СНІД»:

  «С» — синдром;

  «Н» — набутого;

  «І» — імунного;

  «Д» — дефіциту.

   

                 Вірус- збудник захворювань, імунодефіциту -  відсутність захисної реакції системи організму, яка має забезпечувати захист від мікроорганізмів, що спричиня­ють хвороби, синдром - ряд ознак (симптомів), які вка­зують на наявність певної хвороби чи стану, набутого - такого, що з'явився протягом життя, а не від народжен­ня, імунного - стосується імунної системи, яка забезпе­чує захист людини від мікроорганізмів, що спричиняють хвороби, дефіциту - брак чогось, у даному випадку - захисної реакції імунної системи людини на наявність в організмі шкідливих вірусів, мікробів.

         СНІД є кінцевою стадією захворювання людини, викликаного ВІЛ.

  Трохи історії. Перші випадки захворювання на СНІД було діагностовано 1981 року у США. Спочатку хвороба видавалася вельми загадковою. У Франції, як тільки з'явилися перші повідомлення про таємничу хворобу, сформували групу дослідників для її вивчення під керівництвом ученого-вірусолога Люка Монтеньє. За два роки (починаючи з 1981 р.) було з'ясовано загальну кар­тину хвороби, знайдено її збудника - вірус імунодефіци­ту людини (ВІЛ), розроблено методи, за допомогою яких виявляють вірус хвороби в організмі людини, встановле­но механізм негативної дії вірусу на організм. Уперше ВІЛ було виділено та ідентифіковано у 1983 р. французь­кими вченими на чолі з Монтеньє в Пастерівському інституті в Парижі. Водночас про факт відкриття вірусу, котрий спричиняє СНІД, повідомили американські вчені з Національного інституту здоров'я на чолі з Робертом Галло.

  ВІЛ — це вірус імунодефіциту людини, який розви­вається та розмножується в організмі людини і призводить до повної втрати захисних сил організму та розвитку СНІД.

  Як уже зазначалося, СНІД - це синдром набутого іму­нодефіциту, тобто хвороба імунної системи, викликана вірусом. Віруси є збудниками багатьох хвороб, напри­клад, грипу, герпесу, деяких видів раку. ВІЛ, як і інші віруси, є мікроорганізмом, що його неможливо побачити за допомогою звичайного мікроскопа. Для своєї життєдіяльності вірус має проникнути в живу клітину. У випадку ВІЛ - в імунну клітину людини.

  Віруси, в тому числі й ВІЛ, виявляються за допомо­гою спеціальних методів дослідження крові. Коли вірус з'являється в організмі, імунна система починає вироб­ляти в імунних клітинах специфічні білки - антитіла, які борються з вірусом. Наявність антитіл у крові люди­ни свідчить про те, що в її організм потрапила інфекція. Але слід знати, що з моменту проникнення ВІЛ в ор­ганізм минає від 2 до 12 тижнів, протягом яких організм продукує достатню кількість антитіл, аби їх уже можна було виявити в крові. В цей період (його ще називають «вікно») вірус неможливо виявити в організмі, оскільки він ще не накопичився в достатній кількості. Тому людям, що проходять тестування на ВІЛ, рекомендують за наявності негативного результату повторити аналіз че­рез три місяці.

        Носії ВІЛ упродовж тривалого часу можуть вигляда­ти і почуватися здоровими, хоча відразу після інфікуван­ня спостерігаються симптоми, що нагадують гостре респіраторно-вірусне захворювання або застуду. Потім настає прихований період, коли вірус себе не проявляє. Цей період може тривати роками. Весь цей час ВІЛ-інфікована людина почувається добре і, не підозрюючи, що в неї ВІЛ-інфекція, може інфікувати інших. Та з ча­сом імунна система дедалі більше ослаблюється, а вірус сильнішає. Минають роки, і людина врешті захворює на СНІД, що через деякий час призводить до смерті. Дуже часто головною причиною смерті є навіть не СНІД, а інші інфекції, з якими ослаблений ВІЛ-інфекцією організм не в змозі боротися.

  На сьогодні існує багато лікувальних препаратів для боротьби з інфекціями, зумовленими СНІД. Правда, за допомогою цих ліків неможливо вилікувати СНІД, але вони подовжують життя хворих. Існують також деякі ліки, за допомогою яких удається стримати розвиток ВІЛ-інфекцїї в організмі людини, хоча вони теж не виліковують СНІД. Усі зусилля знайти ефективні ліки поки що марні.

  Крім того, вчені та лікарі всього світу постійно нама­гаються знайти вакцину, яка б могла захистити людей від ВІЛ, але поки що безрезультатно. Можливо, це буде зроблено найближчим часом.

  Та ми живемо сьогодні і повинні добре знати шляхи передачі цієї інфекції для того, щоб захистити себе.

            Що потрібно знати про паління?

     Паління – найпоширеніша абсолютно даремна, шкідлива звичка. Людина разом з тютюном вдихає в свій організм отруту – нікотин. Той, хто палить, не стає молодшим, від сигарет не можна схуднути, він не заспокоює нерви ( до речі, навпаки – нікотин їх руйнує, оскільки ушкоджує клітини головного мозку), а виділитись серед однолітків можна і чимось іншим: заняттями спортом, навчанням, артистичними здібностями.

   

           Ось найсерйозніші причини не палити:

 • У того, хто палить, змінюється зовнішній вигляд: жовті зуби; неприємний запах (навряд хтось захоче підійти познайомитися, поговорити з людиною, від якої смердить тютюном, особливо якщо це дівчина);
 • Той, хто палить, частіше за інших хворіє на простуду, бронхіт;
 • Сам вибирай, що для тебе важливіше!!!

 • Організм дівчини, жінки під впливом сигаретного диму швидше старіє (з*являються зморшки, жовтіє шкіра, ламається волосся);
 • Перепочинок і ослаблене серце не дадуть курцю добитись чогось у спорті;
 • У курців найчастіше, ніж у інших людей, виникає рак дихальних шляхів: носоглотки, гортані, легенів;
 • Захоплення сигаретами може призвести до безплідності у жінок, імпотенції у чоловіків;
 • Підвищує ризик народження слабкої, хворої дитини.
Вхід на сайт
Пошук
Календар
«  Квітень 2021  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930
Архів записів
Друзі сайту
 • uCoz Community
 • uCoz Manual
 • Video Tutorials
 • Official Template Store
 • Best uCoz Websites
 • Copyright MyCorp © 2021